Miks skaudid ära lähevad?

1. Skaudid lähevad ära siis kui me pole VÕIMELISED tegema seda mida LUBASIME. Skaudijuhid ei tohi lastele lubada "Päikest ja Kuud, Tähti ja kõike mis vahepeal" kirjeldades tulevastele skautidele seda, mille osaliseks nad saavad kui liituvad skaudiliikumisega. Kui skaudijuht räägib lastele näiteks nii: "Me hakkame õppima ellujäämist džunglis, hakkame tegema hüppeid  langevarjuga, lähme mägedesse ja tõuseme maailma kõrgeima mäe tippu ... jms" ja siis kui lapsed tõepoolest usuvad seda, saavad sellest väga hea elamuse ning hakkavad õhinal täitma registreerimislehti, sunnivad mammasid ja papasid sellele allkirja andma ja "kukrut kergitama"jne ... Edasi võib juba igaüks fantaseerida, mis edasi saab. Kui laps ei taha liituda meiega seiklusteks, isiklikeks väljakutseteks, siis ärge üritage talle "pähe määrida", seda mida teie Lipkond EI SUUDA teha. PAREM moodus saada endale uusi skaute seisneb selles, et muuta kapitaliks see, mis on teie üksus on juba korda saatnud EELNEVA 12 KUU jooksul ja selle näitamine: fotod, filmid, kroonikad, salkade internetilehed jne.

2. Skaudi lähevad ära sellepärast, et me ei tegele SKAUDILIIKUMISEGA, selle asemel teeme midagi kõrgekvaliteetse lasteaia ja lastesõime vahepealset. Skaudiealised noored liituvad skautlusega selleks, et teha Skautlemisega seotud asju. Skaut ootab meilt seda, mida oleme talle lubanud. Matkal käimine, õppida lõkke tegemist ja toidu valmistamist lõkkel, õppida siduma põhilisi sõlmi ja köidiseid, õppida kodanikuks olemist, saada juhtimiskogemust, olla uhke enda ja ka teiste tegemiste ning saavutuste üle, tunda kaardi ja kompassi kasutamist, luuremängud metsas ja maastikul, looduse hoidmist, esmaabi ja ohutust, puhtust ja tervishoidu ning ka ujumise aluseid jne ...

NB! Tekst on tõlgitud kasutades "Automaattõlke programmi" ja siis "korrastatud" niivõrd kuivõrd teksti ülespanija oskas seda teha. Teksti koostaja arvab endal õiguse olema tekste vabalt muuta, lisada "omi" mõtteid ja illustratsioone. Parandused tõlke osas saatke palun postiaadressile: kuno.toming@mail.ee  Originaal inglise keeles: http://www.chsscout.net/