Salga meetod

Salgasüsteem - on skaudiliikumise üheks eripäraks, mis eristab teda teistest samalaadsetest liikumistest.

Poistest/tüdrukutest kuue kuni kaheksa liikmeliste salkade moodustamine ja nende salkade koolitamine iseseisvate üksustena, kus igal salgal on olemas tema oma salgajuht, on eduka Lippkonna eeluseks.

Skautluse väikseimaks üksuseks on salk. Salk teeb kõiki tegemisi koos: mängud, kohustused, matkad ja laagrid.

Hindamatuks sammuks iseloomu kasvatamisel on vastutus inimeste ees. Selle saab skaut kohe kui ta on valitud salgajuhiks. Salgajuhi ülesandeks on teada ja treenida iga oma salgaliikme häid omadusi/oskusi/teadmisi. See tundub liiga suure ootusena, kuid tavaliselt see toimib.

Läbi reaalsuse matkimse ja salkadevaheliste võistluste arendate Salgavaimu. Iga skaut salgas saab aru, et ta on "tugev lüli" ja et salga AU sõltub suuresti tema isiklikust võimest mängida ausalt.

Salgajuhtide nõukoda ja Aukohus

Salgajuhtide nõukoda ja Aukohus - Salgasüsteemi tähtis osa - püsivalt tegutsev komisjon, mida juhib Skaudijuht. Komisjon tegeleb Lippkonna juhtimisega nii administratiivsel kui ka distsiplinaarsel tasandil. Slagajuhtide nõukogu liikmete eneseväärikuse, vabaduse ideaalide arenemine käsikäes vastutustunde ja võimu austamisega annab skautidele kogemuse protseduurides, mille on hindamatu väärtus skaudi jaoks nii individuaalselt kui ka tulevase kodaniku seisukohalt.

Salgajuhtide nõukogu kannab vastutust salkade igapäevaste tegemiste eest ja ka meelelahutuste, sportlike võistluste jms eest. Selles nõukojas on tihtipeale olemas ka Skaudijuhi asetäitja ametikoht (valitakse salgajuhtide seast hääletamise teel).

Aukohus moodustatakse eranditult ainult salgajuhtidest. Kuna aukohtu nimetus iseenesest eeldab, et tegemist on erakordse missiooniga, nagu juhtumid distsiplinaarvaldkonnas (näiteks mõne skaudi väljaheitmise ostustamine väärteo puhul) või autasustamisega seotud küsimused.

Salgasüsteemi väärtused

SALK - iseloomu kasvatamise kool inimesele. Salgajuhile annab SALK kogemuse Liidri vastutuses ja kogemuses. Skautidele annab SALK allumise kogemuse üldiste eesmärkide nimel, enesevalitsemise ja eneseaustuse elementide ning sõbraliku seltsimehelikkuse vaimus.

Selleks, et saada parimat tulemit Salgasüsteemist, peate te usaldama skautidele REAALSE vastutusala - kui te usaldate neid ainult osaliselt, siis saate te ka ainult osalised tulemused. Peamine eesmärk pole ebameeldivuste vältimine ja skaudijuhi mugavus vaid selles, et skaut õpiks olema vastutav millegi eest - kuna see on parim viis iseloomu kasvatamisel.

NB! Tekst on tõlgitud kasutades "Automaattõlke programmi" ja siis "korrastatud" niivõrd kuivõrd teksti ülespanija oskas seda teha. Teksti koostaja arvab endal õiguse olema tekste vabalt muuta, lisada "omi" mõtteid ja illustratsioone. Parandused tõlke osas saatke palun postiaadressile: kuno.toming@mail.ee  Originaal inglise keeles: http://www.chsscout.net/